Komunikaty

Już myśleliśmy, że "Strona o Wołyniu" prowadzona przez Pana Andrzeja Mielcarka zupełnie przepadła. Strona ta została usunięta z darmowego serwera firmy OF.PL SP. Z O.O. Nie mieliśmy żadnego kontaktu z moderatorem strony. Obawiamy się, że nie żyje. Niespodziewanie otrzymaliśmy bardzo miłą wiadomość:

"Strona została odzyskana z archiwum usuniętego darmowego serwera firmy OF.PL SP. Z O.O.
Materiały znajdujące się tutaj wydają się mieć dużą wartość sentymentalną dla wielu osób. W naszej ocenie posiadają również wartość historyczną, więc strona została odzyskana i dostała nowe życie pod adresem www.wolynskie.pl ponieważ grzechem było by jej całkowite usunięcie.
Niestety jej autor cały czas nie zgłosił się i nie ma z nim na tą chwilę kontaktu. Zawsze wychodzimy naprzeciw tego typu wyzwaniom więc jeśli autor kiedyś się odezwie to może nawet strona zacznie się ponownie rozwijać. OF.PL nie jest i nigdy nie był właścicielem materiałów znajdujących się tutaj. Jeśli posiadasz działający kontakt do autora tej strony, daj nam znać na info@of.pl - a jeśli masz z nim kontakt osobiście, kopnij go delikatnie, żeby się odezwał".

Dziękujemy bardzo firmie OF.PL SP. Z O.O. za bardzo profesjonalne i bezcenne dla nas Kresowian podejście umieszczając te materiały na www.wolynskie.pl.

Nadal bardzo prosimy o pomoc w nawiązaniu kontaktu z Panem Andrzejem Mielcarkiem lub Jego rodziną.

PODZIĘKOWANIE
Wielce Szanowni Decydenci Firmy OF.PL

W imieniu własnym, wielu osób o rodowodzie kresowym, a zwłaszcza wołyńskim, m. in. w imieniu p. Mirosława Kowzana, z całego serca dziękuję za odzyskanie i przywrócenie w internecie serwisu STRONY O WOŁYNIU (www.wolynskie.pl), stworzonego przez p. Andrzeja Mielcarka.

Pragnę przekazać wysokie uznanie dla Firmy OF.PL za świadomość wartości usuniętego serwisu, docenienie jego znaczenia dla pamięci międzypokoleniowej i badań historycznych. Obecnie, gdy odchodzą na wieczny spoczynek urodzeni na Kresach Wschodnich RP, dla następnych pokoleń STRONY O WOŁYNIU są znakomitym źródłem wiedzy o miejscach ich pochodzenia, są platformą do nawiązywania kontaktów i bezcennym materiałem dla badaczy losów mieszkańców utraconych ziem. Dzięki STRONOM O WOŁYNIU wiele osób odnalazło swoje korzenie, dowiedziało się o krewnych i znalazło odpowiedzi na pytania dotyczące przeszłości rodziny oraz historii ziemi przodków. Warta uwagi jest konstrukcja informatyczna serwisu – budowa informacji, ich powiązanie ze sobą i niespotykana łatwość znajdowania potrzebnych informacji, co oczywiście jest zasługą twórcy p. Andrzeja Mielcarka.

Zniknięcie STRON O WOŁYNIU wprawiło mnie w smutek, odczułam to jako stratę cennego źródła wiedzy. Usiłowałam nawiązać kontakt z p. Mielcarkiem drogą mejlową, bo innego sposobu kontaktowania się p. Mielcarek nie udostępniał. Niestety nie odpowiedział na moje mejle! Natrafiłam na wprowadzony przez niego wpis w styczniu 2021, a więc trochę więcej niż pół roku przed zamknięciem serwera. Wtedy jeszcze obsługiwał STRONY O WOŁYNIU.

Jeszcze raz bardzo, bardzo dziękuję za uratowanie STRON O WOŁYNIU od niebytu.

Z wyrazami szacunku
Ewa Siemaszko

© 2022 kresowemiejscowosci.pl